הרשם עכשיו לתוכנית 10,000 הצעדים!

שחרור מתחים

לחץ (סטרס) הוא אחד מהגורמים המובילים למוות במאה ה-21. סטרס קשור להתפתחותן של מגוון מחלות ותסמינים והינו מרכיב משמעותי בפגיע בתפקוד של האדם ברמה האישית, חברתית, מקצועית ובריאותית.  לקריאה לחץ כאן.

ניהול לחץ

למה לבצע פעילויות לניהול לחץ במקום העבודה?

מוצרים אותם חברת מובמנט ממספקת לחברות בתחום ניהול הלחץ:

סדנאות:

  • SMS  פיתוח ייחודי של סדנה לניהול לחצים המותאמת במיוחד למקום עבודה.  
  • סדנאות וקבוצות דמיון מודרך - לימוד טכניקה ייחודית זו תעזור לעובדים לשלוט בלחצים ולפעול כאשר יוצאים משליטה.
  • סדנאות מדיטציה ונשימה - הוכח מחקרית שלימוד וביצוע תרגילי נשימה מורידים באופן ניכר את תגובת הלחץ ולחץ דם גבוה.  
  • סדנאות תנועה - פעילות מרגיעה ומשחררת.

הרצאות:

  • הרצאות חשיפה לתחום הכוללות דוגמאות וכלים ממשיים לביצוע.

HRA :

  • כלי אינטרנטי העוזר לנהל את בריאות הפרט והארגון ונותן תמונה ארגונית מלאה לגבי מצב הלחץ בארגון.

פעילות גופנית:

  • נמצא מחקרית שפעילות גופנית עוזרת להוריד גורמי סיכון של לחץ. ראו את מגוון הפעילויות בתחום הפעילות גופנית אותן מובמנט מציעה.  

 חזרה

מהו לחץ (סטרס) ?

 

תגובות לסטרס מעוגנות במנגנונים פיזיולוגיים, המגיבים לסוגים מסוימים של גירויים חשיבתיים ו/או רגשיים, הנוצרים בתהליכי עיבוד המידע. הפעלת המנגנון הינו אוטומטי ומותאם למערכת מיפוי פנימית של המציאות, הכוללת היבטים תפיסתיים ורגשיים. ביטויים אלה יכולים להיות ברמת ההתנהגות הגלויה של האדם: חוסר סבלנות, עצבנות, כעס, חרדה, תחושות דכדוך, עצבות, חוסר אונים, קשיי שינה, אכילה ועוד.

ברמת תהליכי החשיבה - בלבול, קשיים בקשב ובריכוז וברמה של העוררות במערכת העצבים האוטונומית- הזעה, מתח בשרירים, כאבים, תחושות מתמידות של עייפות ועוד.

במצבים נמשכים של לחץ האדם עלול לחלות או לפתח בהדרגה תסמונות של יתר לחץ דם, קשיים בקצב הלב, תסמונת המעי הרגיז ועוד.

למעשה הלחץ גורם להפרה של האיזון האישי של האדם. ככל שהוא נמשך זמן רב יותר ובעוצמה רבה יותר תחושת הלחץ האישית גוברת. חזרה.

 

ניהול לחץ :

אם בעבר מנגנוני הלחץ שימשו את האדם בעיקר בעתות משבר וסכנה, כיום בעולם המודרני הדורש מאיתנו להיות דרוכים ובקשב וריכוז רציף הלחץ הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ואנו כבר לא מודעים לקיומו.

במחברת מובמנט מבינים את החשיבות של התמודדות ארוכת טווח יעילה עם סטרס אשר מבוססת על מיומנויות לפיתוח בקרה ובחירה במערכת המיפוי הפנימית. בקרה זו מאפשרת ניהול מודע של תהליכי עיבוד המידע, ושליטה על המנגנונים הפיזיולוגיים האחראיים להפעלתו של מנגנון הסטרס. נזקי הסטרס עצומים ומניעתם היא באחריות כל אחד מאיתנו.

בחברת מובמנט אנו מסתכלים על כלל הצרכים של האדם, הפרט והסביבה ולכן שרותי ניהול הלחץ בחברת מובמנט מתוכננת בצורה כזאת שישלימו את המוצרים האחרים אותם אנו מספקים כדוגמת תזונה, פעילות גופנית, ארגונומיה רפואה מונעת ועוד, בצורה זאת אנו מגיעים להישגים טובים יותר מול לקוחותינו ויכולים להוביל ודחוף אותם לעבר בריאות מיטבית.  חזרה.

 

למה לבצע פעילויות לניהול לחץ במקום העבודה?

בכל מחקרי גורמי הסיכון בעבודה נמצא שלחץ הוא אחד הגורמים המובילים בפגיעה בתפקוד עובדים במקום העבודה ומוביל לאיבוד ימי עבודה, ירידה בביצועים ובתפקוד האישי והמקצועי.

הוכח מחקרית שמקום עבודה הוא פלטפורמה מצוינת בכדי לגרום לעובדים להתחיל / לשנות או להגביר התנהגויות הקשורות לשיפור הבריאות. מקום העבודה מרוויח עובדים בריאים יותר, מרוצים יותר מעצמם ומסביבת העבודה שלהם, פרודוקטיביים ומסוגלים להתמודד עם משימות ושינויים ביתר קלות.  

 חזרה

 

הזמן את השירות עכשיו! חזור לרשימת השירותים
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות