קידום בריאות בחברות ואירגונים

מאת: תומר ניצן - מנכ"ל חב' מובמנט
באמצע המאה העשרים התפתח מקצוע חדש העוסק בתחום קידום בריאות (Health Promotion) וזאת לאחר שנוצרה הבנה כי מקצוע הרפואה המונעת (Preventive Medicine) לא נותן פתרון מספיק טוב להתמודדות עם ההיקף העולה של מחלות כרוניות.
קידום בריאות בחברות ואירגונים

הרפואה המונעת הצליחה להתמודד טוב עם המחלות המדבקות, אך לא התמודדה עם הצורך להשפיע על התנהגויות הקשורות לאורח חיים. בהמשך השנים הבינו כי הטיפול בנושא לא יכול להישאר רק במסגרת עולם הרפואה אלא, חייב לכלול בתוכו גם נושאים חברתיים, כלכליים, סביבתיים, פוליטיים ועוד. דבר זה הביא לכך שמניעת תחלואה בדרך כלל מגיעה מהמגזר הבריאותי וכוללת שיטות למניעת הרעה במצב הבריאות, קידום בריאות לעומת זאת יכול וכדאי שיתקיים גם במגזרים אחרים (כמו מקומות העבודה) ויכלול פעולות לשימור המצב הקיים והתקדמות לעבר מצב הבריאות המיטבי. 

כיום יש הסכמה שההתנהגויות המרכזיות לקידום בריאות ולשמירה על בריאות הם תזונה, פעילות גופנית, עישון ולחץ.

אי לכך חשוב שמקום העבודה הממלא תפקיד מאוד חשוב בחיינו, יהיה גם בעל תפקיד משמעותי בתהליך של קידום בריאות. כיום מחקרים רבים מראים החזר השקעה ( (ROIגבוה למקומות עבודה שמשקיעים בתוכניות לקידום בריאות, ,אך עדיין למעסיקים מחוץ לגבולות ארצות הברית קשה לראות זאת. בעוד שהמעסיק האמריקאי רואה את החיסכון בהוצאות הישירות על בריאות (ביטוח בריאות), המעסיק הישראלי לא רואה אותן באופן ברור וזאת למרות שההוצאות הישירות הן בעצם החלק הקטן לעומת ההוצאות הלא ישירות שאותן מרוויח המעסיק גם מחוץ לארצות הברית. בתחום זה יש לדעתי תפקיד חשוב למדינה, כך שיעודדו מעסיקים להשקיע בתוכניות לקידום בריאות על ידי תמריצים.

ההוצאות הלא ישירות אשר מושפעות באופן ישיר על ידי תוכנית קידום בריאות בחברה ומהוות 70% מההוצאות הכלליות , הן שיפור משמעות במדדי ה Presenteeism (עובדים נוכחים בעבודה אך מסיבות בריאותיות הם לא נותנים תפוקה), ימי מחלה, תפוקה, יציבות בעבודה. מעסיק ישראלי אשר ישקיע בתוכנית קידום בריאות בארגונו ירוויח השיפור במדדים אלו.

" הבריאות  של הפרט והבריאות של הארגון קשורים אחד לשני בקשר שלא ניתן להפרדה "  פרופסור די אדינגטון, אחד מהחוקרים המובילים בתחום ההשפעה של בריאות העובד על תפוקת מקום העבודה וההישרדות של ארגונים באתגרים של המאה העשרים ואחת, האיר נקודה זאת בצורה ברורה והראה את הצורך של ארגון בדאגה וקידום בריאות עובדיו. 

חשוב שמקום העבודה הממלא תפקיד מרכזי וחשוב בחיינו, יהיה גם בעל תפקיד משמעותי בתהליך של קידום בריאות עובדיו. למקום עבודה אשר מיישם תוכניות קידום בריאות במסגרת העבודה מובטח שיפור בתפוקת העובדים, שביעות רצונם ושימור היכולות שלהם לארוך זמן. כיום מחקרים רבים מראים החזר השקעה (ROI) גבוה למקומות עבודה שמשקיעים בתוכניות לקידום בריאות.

חברות מובילות בעולם מקימות תוכניות קידום בריאות בארגונים , כחלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית שלהן, חברות אלה רואות את הערך הכלכלי להן אך גם העובדים בחברות אלו מציינים בצורה ברורה שחלק חשוב  משביעות הרצון שלהם ממקום העבודה הן תוכניות קידום הבריאות. גם בישראל יש השפעה על שביעות רצון העובדים ממקום העבודה כתוצאה מתוכניות קידום בריאות לדוגמת חברת אינטל ישראל אשר ממוקמת כבר מספר שנים במקום הראשון בשביעות רצון העובדים ממקום העבודה ובה יש תוכנית קידום בריאות ברורה מקיפה ,סדורה ומדידה.

אז אתם שואלים את עצמכם, ת'כלס כמה כסף נקבל חזרה, בהשקעה בתוכנית קידום בריאות? בעבודת מטה-אנליזה גדולה שהתבצע בתחום נמצא בפועל החזר השקעה של לפחות 1:3 על כל שקל שמושקע בעובדים דרך תוכנית קידום בריאות. ביצוע תוכנית קידום בריאות יעילה אשר תביא לנו את ההחזר הנ"ל , דורש מאיתנו תכנון קפדני, בניית תוכנית סדירה, מדידה וברורה. יש צורך למחויבות ארגונית ברמה הגבוה, וכמו כן לחזק/לבנות תרבות ארגונית הרואה בקידום בריאות ערך חשוב. לשם בניית תוכנית נכונה המתאימה לארגון שלכם, ההמלצה היא לקבל יעוץ מאיש מקצוע ממומחה לנושא. חשוב לזכור בניית תוכנית קידום בריאות לא חייבת להיות מסובכת, מורכבת ויקרה, אלא ניתן להתחיל מקטן. כל עוד מקפידים על הכללים הברורים של תכנון תוכנית נכונה ומדידה. בתחילה נתחיל מקטן ונעבוד בשיטת הספירלה בה אנו מתחילים לגעת בנושא מסוים, מתקדמים איתו ובכל שלב בו אנו מטפסים במעלה הספירלה, אנו חוזרים לטפל בנושא בצורה יותר מעמיקה. דרך זו, היא דרך מצוינת להחדיר תוכנית קידום בריאות לארגון.

חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות