פעילות גופנית במקום העבודה

מאת: 

 

פעילות גופנית היא תנאי חשוב מאוד לחיים בריאים ויש אומרים – גם מאושרים. בעוד שבמשך שנים נחשב העיסוק בפעילות גופנית לכזה השייך רובו לשעות הפנאי - הולכת ומתרחבת כיום גישה שונה ואפילו הפוכה. על פי גישה זו, אפשר בהחלט ואפילו ראוי לקיים פעילות גופנית במקום העבודה. מגמה זו הולכת ומתפתחת בקרב מעסיקים שהדאגה לרווחת העובד חשובה להם ואשר נוהגים להציע בין היתר גם סדנאות בריאות במקום העבודה.

גישה זו של טיפוח העובד ודאגה לבריאותו משתלבת עם רצון המעסיק לשיפור עסקי. עובד בריא ומאושר הוא עובד שנעדר פחות, שזקוק לפחות ימי מחלה, שפריון העבודה שלו עולה. בנוסף, זהו גם עובד שמרגיש נאמנות למקום העבודה ותחושה של שייכות.

פעילות שמתאימה לכולם

כאשר ענף ההייטק הפך למוטיב מרכזי בשוק העבודה הישראלי החלו לא מעט מעסיקים להציע לעובדים חדר כושר מסובסד או חדר כושר במקום העבודה עצמו. עם הזמן החלו להתפתח גם גישות נוספות שמאפשרות להציע גם פעילויות נוספות כגון יוגה. מעבר לעובדה שאלה פעילויות שמתאימות לטווח הרבה יותר רחב ומגוון של עובדים (לרבות עובדים מבוגרים ונשים בהיריון) זוהי גם פעילות שאיננה מעורבת בפציעות או בשחיקה.

פעילות של יוגה במקום העבודה יכולה להתאים מאוד להתמודדות עם בעיה נפוצה של כאבי גב ופגיעות בחוליות הצוואר ועמוד השדרה. זוהי פעילות מרגיעה מאוד, שיכולה להתאים לכל ארגון ולכל מקום עבודה שעובדיו מתמודדים עם סטרס ולחץ, עם רצון להראות הישגים ולעמוד ביעדים. התרגילים השונים יכולים בהחלט לשפר את הגמישות ולחזק את הגוף אולם השילוב עם הרגיעה הנפשית הוא שמביא לאפקטיביות המיוחדת במינה של התרגול.

פעילות ברמה גבוהה

כאשר מחליטים להציע לעובדים פעילות גופנית במקום העבודה כדאי לחשוב על פתרונות שמתאימים לביצוע לפני יום העבודה, אחריו או אפילו תוך כדי עבודה. תרגילים של מתיחות ושחרור יכולים להיות אפקטיביים ביותר כאשר הם מבוצעים כחלק מהשגרה היומית של עבודה בישיבה או אפילו לקראת משא ומתן מתיש ומפרך של עובד ברמה ניהולית.

לפני שמחליטים להציע פעילות כזאת או אחרת לעובדים כדאי לקחת בחשבון עניינים כגון הרכב העובדים בארגון, אופי העבודה, שעות העבודה וכדומה. אם לומדים מהניסיון הרב שנצבר בקרב מקומות עבודה שכבר הצטרפו למגמה החשובה הזאת, מסתבר שממהלך כזה כולם יוצאים מרוצים. העובד כפרט, כל העובדים כקבוצה, המנהלים הישירים וכמובן המעסיק כארגון. ניתן להציע פעילויות כאלו כחלק מההטבות לעובדים, ניתן להציע השתתפות חלקית של העובדים במימון העלות אך הדבר החשוב ביותר הוא שהפעילות עצמה תהיה איכותית וברמה גבוהה.חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות