איך לייצר סביבת עבודה בריאה

מאת: 
 
מלבד תחומי האחריות שמגיעים עם התפקיד בעבודה, אולי הדבר החשוב ביותר שמשפיע על המוטיבציה על שביעות הרצון ועל היעילות של העובד – היא סביבת העבודה שלו.
מקומות עבודה צריכים ליצור ולטפח סביבת עבודה בריאה אם הם רוצים למשוך אליהם את הכישרונות הטובים ביותר... וגם אם הם רוצים לשמור על העובדים הקיימים ועל היעדרות נמוכה. לפיכך, עליהם:
-          לשמור שמקום העבודה לא יזיק לבריאות העובדים.
-          ליצור מורל גבוה ואווירה בריאה ונטולת לחצים בעבודה.
השאלה היא: כיצד?
ובכן, הנה שני פתרונות אפשריים:
 
1.      שמירה על בריאות העובדים: תסמונת "הבניין החולה"
 
עובדים שמקום העבודה שלהם נמצא במבנה סגור שבו איכות האוויר ירודה, כמו ספריה, בית חולים או משרד, ובריאותם נפגעה, מאשימים בכך את איכות האוויר שהם נושמים במקום העבודה.
אמנם, איכות האוויר הירודה ודילול שכבת האיזון הם מוקד לדיון קבוע בחדשות, אבל מתברר שסוכנויות להגנת סביבה מצליחות להפחית שישה מזהמי מפתח באוויר שלנו, כולל פחמן חד חמצני, עופרת ואוזון, אבל בזמן שבו האוויר בחוץ הולך ומשתפר, האוויר שאנחנו נושמים בתוך הבניינים דווקא מחמיר. עובדים מציינים שהם סובלים לעיתים קרובות ממיגרנות. ולפעמים, תסמיני המיגרנה כוללים גם סחרחורת קשה שמצריכה טיפול בורטיגו.
תסמונת "הבניין החולה" כוללת כמה סימפטומים, וביניהם: עייפות, כאב ראש, עור יבש, גירוד, גירוי של ריריות העיניים, האף והגרון. בניגוד למחלות אחרות, תסמינים אלה נוטים להיעלם ברגע שאנשים יוצאים מהבניין.
התלונות נפוצות במיוחד בבניינים החדשים יותר, מבנים יעילים מבחינת ניצול האנרגיה שבהם החלונות חתומים או סגורים והאוויר הצח הוא פשוט מצרך נדיר. בארצות הברית דווח על מספר כה רב של תלונות עד כדי כך שסוכנויות להגנת הסביבה מעריכות שאחד מכול ארבעה בניינים חדשים או משופצים עלולים להיות מסווגים כ"בניין חולה".
עובדים שסובלים ממחלות שקשורות לבניין בו הם עובדים, עולים לארגון מיליארדים בכול שנה בגלל אובדן התפוקה, ובגלל שחברות רבות יוצאות לחיפוש נואש אחר פתרונות.
 
2.      שמירה על מורל העובדים: טובת הפרט מועילה לכלל
 
אנשים אוהבים לעבוד בצוות. הסטטיסטיקה מלמדת שאנשים נמצאים במלוא היעילות כאשר הם עובדים בצוות. תופעה זו נקראת סינרגיה ומשמעותה היא שסך כל התפוקה של כלל הצוות גדולה יותר מהתפוקה של כל אחד מהעובדים בנפרד. או במילים אחרות 2+2=5. לכן, חשוב מאוד ליצור צוותים, לאפשר לעובדים בצוות לפעול במיטבם, ליצור קבוצת תמיכה, לקדם את טיפוח האחדות ולגרום לאנשים בארגון להרגיש שהם מוערכים. כאשר אדם עובד בקבוצה הוא רואה את עצמו כחלק מקבוצה שפועלת יחדיו להשגת מטרה משותפת, ולא רק חבורה של אנשים שמתחרים אחד בשני.
יש לא מעט דרכים שמאפשרות לשפר את תפקוד העובדים ואת תפוקתם על ידי העלאת המורל שלהם. אפשר להיעזר בגוף חיצוני כמו חברה שמפעילה אתגרים בטבע, ואפשר לקיים חוגים או להקים חדר כושר במקום העבודה.
הרעיון של הקמת חדר כושר, למשל, יוצא מתוך הנחה שביצוע פעילות גופנית חשוב גם לעובד עצמו וגם למקום העבודה כיחידה עסקית או ארגונית. מחקרים הוכיחו שקידום הבריאות של הארגון משפר גם את תפוקת העובדים וגם את המחויבות שלהם לעבודה.
ולסיום, זכרו כי סביבת עבודה בריאה, יעילה וחיובית היא חלק גדול מהתרבות הארגונית ויש לה השפעה על היכולת של הארגון למשוך אליו את הכישרונות הטובים ביותר בשוק. חשוב גם לדעת שתרבות ארגונית, כמו גם סביבת עבודה, הם משהו שמגיע "מלמעלה". כלומר האחריות לפתח ולטפח סוג של סביבת עבודה שבה כולם יוכלו לתפקד באופן תקין, מוטלת על ההנהלה.
חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות