סדנאות הרזיה במקום העבודה

מאת: 
כיצד מסייעים לעובדים בתהליך הרזיה

כאשר אדם מבין את חשיבותה של התזונה לבריאותו, הוא הרבה פעמים מרגיש צורך לעשות שינוי. שינוי תפיסתי, שינוי הרגלים, שינוי תפריט וכמובן שינוי כללי של הגישה שלו לגבי תזונה.

אחד הקשיים המשמעותיים העומדים בפני מי ניגש לתהליך של הרזיה הוא שמירה על תזונה במקום העבודה. בעידן המודרני של ימינו, כאשר רוב האנשים העובדים מעבירים את מרבית זמן הערנות שלהם במקום העבודה ולא בביתם, חשוב במיוחד לתת דגש על תזונה נכונה בשעות העבודה. שעות אלו עלולות להוות מכשול עבור אדם שנמצא בתהליך של הרזיה. חוסר הזמן, מצבי לחץ, מפגשים חברתיים ועוד הם כולם מאפיינים של יום העבודה המודרני וכולם עלולים לגרום לתהליך הירידה במשקל להפוך לקשה ומאתגר במיוחד. על מנת להצליח בתהליך כזה, חשוב מאוד להקפיד על תפריט תזונתי ייחודי ואישי, להקפיד על שעות קבועות של ארוחות ולהימנע מפיתויים של מזון תעשייתי, מתוק מיד, מלוח מדי, משמין מדי- פיתויים שזמינים מאוד ברוב מקומות העבודה.

כאשר מעסיק לוקח ברצינות את תחום רווחת העובדים, הוא צריך להבין שאחד מהדברים שצריך להשקיע בהם הוא בריאות העובדים. זוהי השקעה לטווח ארוך, שנושאת פירות ומתגמלת את המעסיק באופן ודאי. תמיכה של מקום העבודה בתהליכי הרזיה של עובדים היא חשובה ביותר ויתרונותיה ברורים ומוחלטים- עובדים שסובלים מעודף משקל מתפקדים פחות טוב, נוטים לחלות יותר ולהיעדר יותר מעבודה, מתוסכלים יותר ממצבם מה שמשפיע על תפוקתם ועוד.

על פי מחקרים שונים, כחמישים אחוז מהעובדים שואפים להוריד ממשקלם חמישה קילוגרמים או יותר. ניתן לראות, אם כן, כי השקעה של מעסיקים בתהליכי הרזיה של עובדיהם היא סוג של מניה בטוחה.


כיצד ניתן לסייע לעובדים בתהליך הרזיה


ישנן מספר דרכים בהן ניתן לסייע לעובדים בתהליך. מעבר לנושא ההרזיה, ישנו דבר אחד שחשוב מאוד לכל העובדים, גם אלו שנמצאים במשקל תקין והוא הפקדה על תפריט תזונה מאוזן ובריא במקרה שמקום העבודה מפעיל חדר אוכל לעובדים. פיקוח תזונתי על התפריט המוצע בחדר האוכל הוא הכרחי, כיוון שבמקרה כזה, כך עובדי החברה צורכים את הארוחה העיקרית ביום במקום העבודה.

דרך נוספת לסייע לעובדים לשמור על בריאותם היא הפעלת סדנאות הרזיה מיוחדות במקום העבודה, או מטעמו. סדנאות לעובדים הן דרך מצוינת להתמודד עם נושא קבוצתי. בהתאם לנתונים כי כמחצית מהעובדים בכל מקום עבודה זקוקים ורוצים לרדת במשקל, הפעלת סדנאות לעובדים היא פעילות מתבקשת עבור כל מעסיק שמטפח את בריאות עובדיו. סדנאות אלו יכולות להתקיים בשעות העבודה, או אחריהן, לפי בחירת המעסיק, ויכולות לתרום רבות למצב הבריאות והמורל של העובדים. אין ספק כי עובד שמקבל שירות כזה במקום עבודתו הוא עובד שילמד להעריך ולהוקיר את מעסיקיו וכך תעלה גם רמת המוטיבציה שלו והרצון להשקיע בתפקידו.

מעסיקים שלא מעוניינים להפעיל סדנאות פנימיות, יכולים לעזור לעובדים גם באמצעות מימון חלקי או מלא של סדנאות חיצוניות. החברות המציעות סדנאות הרזיה עובדות בשיתוף פעולה עם מוסדות רבים וניתן להגיע להסדרי תשלום נוחים עבור מעסיקים שמעוניינים בהרשמה רבת משתתפים.


ניתן לראות, אם כן, כי ההשקעה בבריאות העובדים מסתמכת באופן משמעותי על טיפוח הרגלי תזונה נכונים בקרבם בעזרת שיטות שנות וחשוב כי כל מעסיק יהיה מודע ליתרונות שבהשקעה זו וישקול בחיוב לאמץ אותה.


המאמר באדיבות - http://www.gishot.co.il/

חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות