מובמנט – יום כיף לעובדים  | תזונה | ארגונומיה | חדר כושר
כניסה למנוי  
הכנס
שכחתי סיסמה
03-9098474
מובמנט עוזרת לך לשמור על כושר ובריאות גם במקום העבודה

ארבע עצות להריוניות שרוצות לשרוד במשרד

מאת: 

עבור נשים רבות תקופת ההריון היא לא תקופה קלה- נפשית וגם פיזית. אך בעולם התובעני של היום, עם הקשיים שבתקופת ההריון, מרבית הנשים נאלצות לעבוד עד ללידה כמעט כדי שיוכלו לכלכל עצמן נאמנה לקראת בואו של הילד החדש. אם תשאלו אותן, הן כנראה תעדפנה להשאר בבית עם הבטן והעיסוי ברגליים במקום להגיע למשרד ו-9 שעות לשבת מול מסך מחשב ועל כסא לא הכי נוח. אך רצונות לחוד ומציאות לחוד.... אז איך שורדים את התקופה הזו במשרד בלי כאבי גב ושאר נזקים? הנה 4 עצות טובות שכדאי לאמץ.

1. זה הזמן לאמץ מסך טוב וכסא נוח במיוחד

כידוע, האיבר הרגיש ביותר והמושפע ביותר בתקופת ההריון (חוץ מהבטן עצמה שגדלה) הוא הגב ובייחוד הגב התחתון. לכן, כדי למנוע כאבי גב עתידיים, מומלץ מאוד כבר בחודשים הראשונים לאמץ כסא טוב. מה זה כסא טוב, אתן תוהות? ראשית כל זהו כסא עם ידיות. שנית, זהו כסא מתכוונן שניתן לקבוע בו את גובה הכסא ואת זוית המשענת. אם מדובר בכסא שיש לו פיתול קטן בחלקו התחתון או שהמשענת שלו מעט גמישה, זה אפילו עדיף, שכן כך הגב יקבל את מירב התמיכה. גם אם מדובר בכסא מצויין, יש לשים לב, כי הכסא לא יהיה גבוה מדי ושהרגליים תגענה לרצפה בנוחות. גם כך, ההריון והבטן הגדלה מפעילים לחץ רב על כלי הדם, ואין זה נחוץ להוסיף עליהם לחץ נוסף.   

2. הקלי על העיניים שלך

מה עוד רצוי שתאמצי? מסך טוב, לא קטן מדי ולא גדול מדי שאפשר גם להגביה אותו מעט כדי שיהיה בדיוק בגובה העיניים שלך. בנוסף, היות וידוע כי בהריון העיניים נהיות רגישות יותר ויש הטשטשות קלה בראיה, רצוי לעזור לעיניים הדואבות ולהוריד מעט את רמת הבוהק של המסך כך שלא תסתנוורי.

3. עזרים קטנים שיסייעו לעבור את היום בשלום

חוץ מבקבוק מים שרצוי שיהיה תמיד לידך, מומלץ גם לקחת מגבת ולגלגל אותה בצורת גליל. בכדי שתצטרכי להתעסק איתה כמה שפחות, רצוי לסגור את הקצה המגולגל באמצעות נייר דבק חזק או סרט כלשהו. אם הצלחת להשיג לעצמך כסא קבוע שלא עובר מקום בכל יום, תוכלי לקשור אליו את המגבת הזו ברווח שבין המשענת והמושב. זכרי, לאורך שבועות ההריון כאשר הבטן הולכת וגדלה,  הגב שלך יזדקק לתמיכה ממוקדת יותר בחלקו התחתון ובדיוק לשם כך נועדה המגבת המגולגלת. רצוי גם להביא אתך למשרד טרנינג או ז'קט קבועים. כך גם שתרצי שהמזגן יהיה בטמפרטורות נמוכות מאוד, שאר המפרקים שלך, ובכלל זאת הגב, לא יתקררו או יתפסו. עוד אביזרים שכדאי לחשוב עליהם הם: שרפרף או הדום לשים עליו את רגליים, וכן מקלדת ועכבר ארגונומיים שלא יאמצו את המפרקים שלך שגם כך רגישים מאוד בשל הורמון הרילקסין המופרש בעודף בעת ההריון.
 

מה הם בדיוק מקלדת ועכבר ארגונומיים? מקלדת ארגונומית היא מקלדת שאינה מוגבהת באופן מיוחד עם רגליות קטנות כפי שיש במקלדות רגילות. בנוסף, מקלדת זו בנויה בהתאם למנח היד הנכון ובצורה שלא תאמץ את פרק כף היד. עכבר ארגונומי, הוא עכבר שצורתו בנויה לגובה במקום לרוחב. משתמשים בעכבר זה כמעין ג'ויסטיק. לחילופין, אם המעסיקים שלך אינם מתלהבים מהשקעה בעזרים ארגונומיים, תוכלי להשיג תמיכה טובה לפרק כף היד גם באמצעות משטח מקלדת המכיל ספוג בתוכו ושניתן להניח עליו את פרק היד בעת הקלדה וכן באמצעות משטח לעכבר שמכיל גם הוא ספוג קטן לפרק היד.4. שנמאס מהכסא או שהבטן כבר נמצאת בתוך השולחן

בחודשים המתקדמים יותר של ההריון, תמצאי שהקונספט של ישיבה מול שולחן ומחשב על כסא, יכול להיות קצת מעיק. פתאום הידיים אינן מגיעות לשולחן משום שיש בטן לפנייך. ומנגד הבטן עצמה מגיעה כמעט עד השולחן עצמו.  כך את נאלצת לשבת כפופה ובחוסר נוחות משווע. בשלב הזה, רצוי מאוד להתחיל לחשוב על פתרונות אלטרנטיביים.   אופציה אחת היא עבודה מהבית כך שתוכלי לשבת בבגדים שנוחים לך ובישיבה הכי נוחה. אם את בכל זאת נאלצת להגיע לעבודה, שקלי לעבור לכדור פיזיו. הכדור יגרום לך לשבת זקופה יותר, יפחית עומס מהגב התחתון ויעזור לך לשפר יציבה, דבר שלעיתים נפגע בעת ההריון בשל חוסר הפרופורציה בין משקל הבטן ושאר הגוף.  

והכי חשוב, זכרי שגם אם יש לך מסך מצויין, וכדור פיזיו באמתחתך, מומלץ בכל 20-30 דק' לקום מן הכסא, לעשות הפסקה בת דקות ספורות ולעשות סיבוב קטן בכדי למתוח את השרירים ולפרוק את העומס מהצוואר, הגב והרגליים.


חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות