מובמנט – יום כיף לעובדים  | תזונה | ארגונומיה | חדר כושר
כניסה למנוי  
הכנס
שכחתי סיסמה
03-9098474
מובמנט עוזרת לך לשמור על כושר ובריאות גם במקום העבודה

חמש בעיות אורתופדיות שנגרמות מישיבה לא נכונה במשרד

מאת: 
 
ישיבה ממושכת בכלל וישיבה בתנוחות לא נכונות בפרט עלולה לגרום לבעיות אורתופדיות שונות. נזקה עלול להיות רב מערכתי. מודעות להכרח לשבת נכון ובעיקר לקום לעתים תכופות מהכיסא, לבצע תנועות שחרור אחדות, עשיית הפסקות קצובות במהלך יום עבודה  של מי שעבודתו מחייבת ישיבה רצופה על כיסא הן הדרך לצמצם את הפגיעה ואת הנזק הפוטנציאלי הגלום בה.
לבד מהמודעות, מהקימה ומביצוע תנועה ופעולות שונות לשחרור יש מגוון אביזרים אורטופדיים האמורים להקל על הישיבה, לאפשר ישיבה  במנח נוח ובריא יותר, להפחית לחצים ועוד.
הבעיות העיקריות שעלולות להיגרם מישיבה לא נכונה במשרד הן:
  1. כאבי גב.
  2. כאבי צוואר.
  3. כאבים בעמוד השדרה
  4. בעיות בכף הרגל ובברכיים (עד כדי היווצרות קרישי דם)
  5. בעיות ביציבה.
בישיבה קיים לחץ בין חולייתי (בעיקר בין החוליה המותנית השלישית לרביעית). הלחץ הגדול ביותר מופעל כאשר יושבים שמוטים, רכונים לפנים. כל מי שיושב בתנוחה לא נכונה ודאי חש עייפות מצטברת, תשישות, חוסר מרץ. גם כאשר העבודה מחייבת ישיבה ממושכת ובעיקר כאשר אתם עוסקים בעבודה כזאת חשובה מודעות לישיבה נכונה במנחי גוף שבהם לא מאמצים את השרירים ומחלקים את העומס שווה בשווה.
קיימים כיום ציוד ומכשירים ארגונומיים המיועדים לעבודה עם מחשב, אביזרי עזר לתמיכה בגב, הדומים להנחת כפות הרגליים, משענות לראש ומסעדים לידיים. כאשר עובדים עם מחשב חשוב לוודא כי סביבת העבודה נוחה, כי הכול בה נגיש, בהישג יד, לא מחייב להתכופף או להימתח על קצות האצבעות על מנת להגיע אל חומרים שזקוקים להם בעבודה. מי שעובדים עם מחשב ודאי זקוקים להדרכה באשר למרחק הנכון שיש להציב את המסך מעיניהם, משענות לזרועות, תאורה מתאימה ולא פחות חשוב- אוורור.
חשוב לקבל ייעוץ מאורתופדים או באנשי מקצוע נוספים העשויים להדריך אתכם לישיבה נוחה תוך ניצול הציוד והאביזרים המקלים על הישיבה. חשוב להבין, כי פוטנציאל הנזק הוא כזה שלא חשים בו בהכרח בכל ישיבה אבל הוא מצטבר.
 
בעיות נוספות
 
חשוב לציין כי לבד מבעיות אורתופדיות, נזקיה של ישיבה לא נכונה אינם מתמצים רק בבעיות אורתופדיות. ישיבה בכלל וישיבה לא נוחה בפרט עלולה לגרום גם לבעיות הורמונאליות. ישיבה ממושכת גורית לבעיות בחילוף החומרים של השומנים ושל הסוכרים, העלולים לגרום למחלות כלי דם ואף לקצר את תוחלת החיים.  
חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות