מודעות לתזונה במקום העבודה

מאת: 

 

אורח החיים המודרני הפך את העבודה למקום מרכזי ביותר של האדם. חלק גדול מהאנשים מבלים במקום עבודתם פרקי זמן ארוכים במיוחד ולכן חשוב מאוד להקפיד ולבדוק כיצד ניתן לשפר ולייעל את השעות הרבות שהם מבלים שם.

תפוקתו ויעילותו של עובד היא פרמטר חשוב מאוד לו עצמו וכמובן למעסיקיו. כאשר מחפשים דרכים להגביר ולשפר את יעילותם של העובדים, חשוב להתייחס גם לברים שאינם ברורים מאליהם כמו שכר ותנאי העסקה שונים. אחד הדברים החשובים ביותר שצריך להקפיד עליהם הוא התזונה של העובדים. עד כמה שתזונה נשמע כמו עניין אישי של העובדים, חשוב שכל מעסיק ייתן את הדעת על הנושא בקשר לעובדיו, כיוון שיש לה השפעה רבה על יכולת התפקוד שלהם.

תזונה במקום העבודה היא חלק מדאגה כללית לבריאות העובדים. יותר ויותר מעסיקים מבינים היום את החשיבות של ביראות עובדיהם. מעבר לדאגה ברמה האישית, מדובר בפרמטר שמשפיע רבות על יכולותיהם של העובדים בתפקודם בעבודה.

עובד בריא הוא בהכרח יעיל יותר, מרוכז יותר, נעדר פחות מהעבודה ועם ביצועים מוצלחים יותר. בנוסף, דאגה לבריאות העובדים היא גם דרך להראות להם שמשקיעים בהם ומטפחים אותם, מה שמשפיע לטובה על המוטיבציה שלהם.


על מה חשוב להקפיד בתזונת עובדים במקום העבודה


קודם כל, חשוב להבים שצורת התזונה חשובה לכל עובד, בכל סוג עבודה, לטווח קצר וגם ארוך כמובן. כאשר מחליטים להשקיע בשיפור התזונה של העובדים, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי שידע לבנות תכנית הבראה מסודרת שתתאים לכל העובדים בחברה.

איכות המזון היא כמובן נקודת המוצא החשובה ביותר, אך לא די בדאגה למזון איכותי יותר. ישנה חשיבות רבה גם לדרך בה מרכיבים ארוחות, לצירוף של מזונות אחד עם השני, לשעות האורחות ולכמויות המזון הנצרך.

על כן, השקעה בתזונת עובדים צריכה להיות מבוססת קודם כל על עידוד מודעות לנושא בקרבם. עידוד מודעות יכול להיעשות באמצעות סדנאות תזונה לעובדים, שירותי ייעוץ תזונה קבועים, שימוש בשילוט ופרסום בנושא ברחבי המשרדים ועוד.

הצעדים האופרטיביים הראשונים, מלבד עידוד המודעות, הם הקמה של חדר אוכל במקום העבודה במידה ואין כזה, או בשיפור חדר אוכל קיים. הכוונה היא לחדר אוכל שיכלול מזון בריא ומזין, שיעבור פיקוח תזונתי מקצועי וכמובן, שיגיש ארוחות בשעות המתאימות. אורחות מסודרות במקום העבודה יכולות למנוע את כל הרגלי התזונה השליליים שמפתחים העובדים העסוקים והממהרים, כמו דילוג על ארוחות, אכילת מזון מהיר, צריכה מוגברת של סוכר וקפאין לשמירה על ערנות ועוד.

אין ספק כי הפעלת תכנית תזונה מסודרת במקום העבודה היא פרויקט מורכב ובעל עלויות לא נמוכות עבור המעסיק, אך מי שחושב קדימה ובראייה רחבה, ידע להעריך את החשיבות של הנושא ויהנה מהפירות של השקעתו במהרה.


חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות